4ProductenChallenge: Speltpasta met zalm, spinazie en kruidenroomkaas

Goedenavond! De laatste tijd vind ik dat mijn geld er te veel en te snel doorheen vliegt en ik heb geen idee waar naartoe. Daar moest dus maar eens verandering in komen en daarom heb ik de afgelopen maand nog helemaal niet geshopt (heel moeilijk met duizend nieuwsbrieven van H&M, Zara en weet ik wat met KERSTKLEDING aaaahikwilalles) én ben ik meer aan het letten op wat ik in de supermarkt uitgeef. Want man o man, ik ben AH’s beste sponsor. Sort of. Resultaat van het goedkoper willen eten, is dat ik veel meer restjes uit de koelkast en vriezer opmaak. Goed voor het milieu en goed voor mijn portemonnee. Iets minder goed voor m’n humeur alleen; ik hou zó van lekker eten waar ik zin in heb, maar dat is helaas niet de goedkoopste levenswijze. Daar komt bij dat ik dingen uit de vriezer gewoon echt minder lekker vind dan verse producten. Maar goed, zo nu en dan moet je wel even..

Vandaag at ik een avondmaal met de zalm uit de vriezer, speltpasta wat ik ook nog had, een halve zak spinazie die er nog lag van de cannelloni van maandag en roomkaas. Dat laatste moest ik nog kopen, maar die 66ct kon er nog wel van af. Pasta met zalm, spinazie en roomkaas dus. Slechts vier producten en dus een maaltje binnen de categorie 4ProductenChallenge.

Nodig voor één persoon: (spelt)pasta – 1 zalmfilet uit de diepvries – 2 tot 3 flinke handen verse spinazie – 2 eetlepels euroshopper kruidenroomkaas

Kook de pasta gaar. Bak de zalmfilet in een koekenpan 2 minuutjes aan beide kanten. Hak ‘m vervolgens in stukjes. Voeg de spinazie toe aan de pan en probeer dit een beetje door te scheppen, zodat de spinazie slinkt. Voeg dan de roomkaas toe en laat dit lekker pruttelen. De spinazie moet mooi slinken en de roomkaas moet mooi smelten tot een soort sausje. Klaar!

Een makkelijke maaltijd met maar vier producten. Wel een beetje saai en een behoorlijk machtige pasta. Maar; prima.

Nu heb ik alleen nog sla en aardappeltjes in de koelkast liggen. En peterselie. En dille. Maar morgen is vegamaandag, dus ik moet even kijken of ik daarmee wel iets kan maken. Ik denk het eigenlijk niet.. Ik heb trouwens ook nog een komkommer. En shoarma! Ah, van de week zal ik dan wel shoarmabroodjes/wraps maken met sla en aardappeltjes. Ofzo.. En ik wil eigenlijk ook wel eens een tapenade van zongedroogde tomaatjes maken, die heb ik ook nog in huis. Misschien wel lekker met courgette? Hmmm. Waarschijnlijk ga ik morgen wel even boodschappen doen:P

Nou goed, dat zullen jullie morgen wel lezen. Ik ben benieuwd hè; hoeveel geld geven jullie in de week nou uit aan boodschappen? En voor hoeveel personen kook je dan? Je kunt hieronder anoniem reageren. Ik ben erg benieuwd!

Misschien vind je dit ook lekker:



73 reacties

selenejapan -

Ik hou het heel precies bij en zit op ongeveer 25 per week per persoon (inclusief schoonmaakmiddelen/zeep/douchespul etc). Behalve ongeveer 2/3e van de honing, 1/2e van het meel (ik haal het zo vaak mogelijk van de molen), en jodiumzout koop ik nu dus bijna alles biologisch, fairtrade of lokaal (en onder "lokaal" reken ik behalve de echt lokaal geproduceerde producten, ook de losse kruiden onder die ik in een lokaal winkeltje koop). Ik ben zelf een grote eter, maar ik maak bijna alles zelf (zelf brood bakken etc) en ook in de badkamer moest ik e.e.a. veranderen (vanwege allergie, maar bleek goedkoper te zijn). Besparen was niet mijn doel, zoveel mogelijk bio/fairtrade/etc was ook niet mijn doel, maar het was gewoon een gevolg van bepaalde ingredienten niet meer kunnen eten 😛 Het gebeurde uiteindelijk gewoon. Dus dat was wel weer een voordeel. En het is lekker!

Lotte de Bruijn -

Ik heb best wel veel moeite om bij te houden hoeveel ik uitgeef per week aan eten. Ik eet sowieso 2x per week op mijn studentenvereniging voor 3,- maar daar komt ook altijd nog wat drinken bij, dus laat ik het op 5 euro houden per avond.
Dan eet ik op nog twee avonden per week met een groep, wat altijd via wiebetaaltwat gaat, dus dat is de ene week 20 euro, en dan weer drie weken niet bijvoorbeeld, maar ik schat het op zo'n 4 euro per maaltijd.
Op zondag eet ik altijd bij mijn schoonouders.
Dan blijven er dus nog twee dagen over waarop ik met mijn vriend samen kook, wat ongeveer 6 euro per persoon per keer kost.
Omdat ik/wij zo vaak op andere plekken of met andere mensen eten kan ik niet de '50-euro-per-week-op-is-op' regel toepassen, waar ik wel een beetje van baal.
Alles bij elkaar opgeteld is dat: 5+5+6+6+4+4= 30 euro. Dan komt er denk ik nog ongeveer 10 euro per week bij aan ontbijt/brood/schoonmaak/extra kosten bij.
40 euro per week per persoon dus.
Toch heb ik het gevoel dat het altijd meer is..

leonie -

ja precies dat laatste heb ik ook!

Nathalie -

Wij zitten met 2 altijd rond de 80 à 90 euro, al kan dat soms ook uitschieten tot 100 euro (als we bvb veel frisdrank kopen). Mijn vriend en ik zijn beiden vrij bourgondische eters dus kunnen wel wat meer eten dan een gemiddeld persoon… We eten dagelijks een stukje vlees. Ik kijk altijd goed wat in de bonus is maar verder kopen we waar we zin in hebben. Vooral mijn vriend is van de merkspullen en dure koekjes, maar ach in de plaats koop ik dan weer dure mango's en zo :p
Ik probeer wel steeds vaker grootverpakkingen kipfilet en zo te kopen in de aanbieding die ik dan invries. Helaas hebben we niet zo'n grote vriezer.
We wonen in Belgisch limburg, net op de grens met NL en winkelen 3 van de 4 keer in de maand in NL (Albert Heijn of C1000) omdat dit leuker winkelen is en aan de kassa zo'n 10 à 20 euro scheelt! 1x per maand gaan we naar de Delhaize in belgië omdat mijn vriend voor 120 euro maaltijdscheques krijgt per maand… Dat bedrag maken we daar altijd met gemak op omdat alles er zo duur is + we dan ook wijn e.d. inslaan 🙂

leonie -

Ja joh? Is België zoveel duurder in de supermarkt dan NL?

Anoniem -

Ik zie het als een sport om van minder dan 20,- per week te leven (ja 1 persoon :P) en dat lukt me ook altijd! Prima te doen

leonie -

Ik haat sport. hahahha grapje. Nou ja, ik haat sport wel echt, maar knap dat je het met 20 euro per week probeert!

Els -

Leuk en interessant artikel! Zelf heb ik geen idee wat ik in de week uitgeef; ga het vanaf nu eens bijhouden. Ik gok niet extreem veel.. Ik ben van huis uit gewend aanbiedingen af te struinen, en kijk vanuit daar wat ik ervan ga koken en waar ik zin in heb, meestal gewoon op de dag zelf. Goed brood vind ik wel een must, dus het liefst bij de bakker, of soms de meest goddelijke (en behoorlijk cheape geloof ik) uitvinding; de lidl bakker:D! 20 cent voor rustieke broodjes, hmm… Hema heeft trouwens ook van die meergranen 'ruitjes' voor 25 cent; erg goed te doen voor als je eens wat anders dan een boterham wilt, maar niet gelijk een duur broodje bij de la place wilt halen (en als je de verleiding dan echt niet kunt weerstaan, print je even die voordeelbonnetjes uit op Laplace.nl)
Verderrrrrrr.. tja; ik vries veel in.. Restjes, maaltijden.. Ik woon samen met 3 huisgenoten die het niet zo'n heel groot oog voor de voedselverspilling hebben. Ik bewaar de resten gewoon, en eet daar een avond van.. scheelt mij weer kosten!
Kortom, ik probeer het uit de aanbiedingen te halen, maar wanneer ik echt zin heb in iets, ontzeg ik mijzelf dat ook niet. Laatst zag ik de Tony's lonely special editions liggen; en die neem ik dan heus wel mee! 🙂 (sukkel als je dat niet doet.. ze zijn écht heeeel lekker)
Groetjes!

leonie -

Pfff jaTony's! Vet duur maar OH zo lekker. Zeezout & caramel blijft mijn favoriet!

Sanne -

Hee! Ik vond(/vind ik nog steeds) het ook altijd moeilijk om niet te veel uit te geven in de supermarkt. Ik eet eigenlijk altijd samen met mijn vriend en we gaven vaak zo'n 15 euro per dag uit.. sinds een paar weken kopen we weekboodschappen om te kijken of dat goedkoper is, en voor ons is dat het ook! De eerste week zaten we op 28 euro, daarna op 35 en nu op 47. In de eerste week hadden we ook nog wel heel veel restjes, dus daarom was het goedkoper. Ik eet zelf geen vlees en mijn vriend ook niet zo veel, en op zondag eten we altijd ergens anders.
Het is dus wel goedkoper, maar ik vond het zo chill om gewoon op de dag zelf naar de supermarkt te gaan en uit te zoeken waar ik zin in had! Want dat doe jij ook, toch?

leonie -

Ja, ik ga ook gewoon elke dag en haal dan waar ik zin in heb. Maar het is wel echt zoveel goedkoper om aan het begin van de week van alles te halen en dit dan te gebruiken. Bij mij wil het echter ook wel eens gebeuren dat ik dat doe en denk dat dat handig is, om vervolgens alles te laten verpieteren omdat ik toch écht zin in andere dingen heb dan die ik al in huis heb gehaald… En dat is nou ook niet echt handig, goedkoop en duurzaam 😉

Sanne -

Haha ja, dat ken ik ook wel! Dan haal ik bijvoorbeeld groenten met een 35% sticker voor diezelfde avond, en besluit dan toch iets anders te gaan eten.. en dan moet ik weer nieuwe groenten halen. Dus dat is zeker wel iets om op te letten, of alles wel houdbaar is. Maar ik vind het goed werken! Zo maak ik ook meer op. (we hebben vaak zo ontzettend veel restjes ongekookte pasta en rijst en elke keer koop ik weer nieuwe.. Maar als ik per week kijk wat we eten, gaat dit wel op!) Super leuk om alle reacties te lezen, het verschilt behoorlijk zie ik! Heb je er iets van opgestoken?

Anoniem -

Met zn 2-en geven wij zo'n 60 euro per week uit (eten&huishoudelijk). Mijn vriend is vegetarisch dus dat scheelt in de kosten. Ik lunch wel vaak buiten de deur :/
Een goede manier om geld te besparen is om niets weg te gooien. Als een product een paar dagen overtijd is, kan je het soms nog prima eten.
De reden dat ik jouw blog zo leuk vind, is dat je soms creatief bent met producten die je moet opmaken 🙂

leonie -

Ah leuk om dat te lezen 😀 Ik heb vaak aan het einde van de week inderdaad van alles over wat ik niet weg wil gooien. Helaas resulteert dat soms in hele rare dingen, maar vaak ook hele lekkere dingen 😀

Unknown -

Ik besteed 25-30 euro per week uit aan boodschappen voor 2 personen(ook huishoudelijk dingen en douchespul etc) Ik kijk voor elke maand hoeveel weken erin zitten en pin 30 euro voor elke week dus voor afgelopen maand was dat 120 euro.
Ik heb sowieso altijd veel in mijn diepvries zitten. Vlees en vooral kip koop ik alleen als het in de bonus is en sla dit dan in zodat ik een voorraad heb. Aardappels en uien krijg ik van mijn vader die heeft een eigen stuk land. Ook koop ik veel in de bonus, soms sla ik wat meer in.
Pas geleden was bijvoorbeeld robijntje wasverzachter 1 euro bij de c1000 (op zulke dingen bezuinig ik niet door het goedkoopste te pakken, maar ik zorg ervoor dat ik het met goede korting pak) en heb toen veel ingeslagen.

Patricia -

Ik val echt totaal buiten de doelgroep 😉 Maar als gezin met 1 kind geef ik rond de 100 uit per week.
Vorige week wilde mijn man koken en ik kreeg een heerlijk gerecht van jouw site voorgeschoteld (gevulde kipfilet met rozemarijn aardappels).

leonie -

Oeeeh lekker! Dat is een van mijn favoriete recepten 😀

Anoniem -

Ik ga elke zaterdag met mijn vriend naar de markt (Ten Kate markt, echt top!) en daar slaan we voor 20/25 euro groente en fruit en soms vis/vlees in voor de hele week. We zijn hier ongeveer 2 maanden geleden mee begonnen en ik merk echt dat we geld besparen tov de supermarkt! Verder gaan we inderdaad ook naar de Lidl, goeie wijnen ook 🙂

leonie -

Ten Kate markt is dicht bij waar ik woon! Jammergenoeg ben ik vaak in het weekend juist niet in Amsterdam en is het daardoor lastig om naar de markt te gaan met een fulltime job..

Goeie wijn ja bij Lidl? Welke vind je lekker? 🙂

Anoniem -

Gezin: m-v-hond.

Geven 80-100 eu uit per week aan alles wat in het huishouden voorkomt. Van eten tot huishouden en toiletspullen. Sowieso 80, naar de 100 toe is per week verschillend. werk veel avond diensten, en eet dan op werk. elke week is de investering ook anders omdat je niet elke week hetzelfde nodig hebt. we eten wel altijd biologisch met het liefst 3 sterren. vooral het vlees en kip vind ik dit heel belangrijk.. voor de rest houden we de aanbiedingen altijd wel in de gaten en 35% kortingstickers zijn ook altijd aantrekkelijk. meneer doet altijd boodschappen en kan zomaar met iets heel anders thuis komen door akties of stickers dan dat hij bij vertrek aangaf. vind ik altijd so leuk! 🙂

Anoniem -

Ik hou van lekker en gezond eten en zal hier dan ook niet snel op bezuinigen. Wel let ik goed op aanbiedingen en groot verpakkingen. Maar ook ik schep graag voor een 2e keer op en lust dan nog graag een toetje na een dag werken / studeren. Gemiddeld ben ik zo'n 70eu kwijt, maar ik eet dan ook geregeld een keer buiten de deur.
Mooi plaatje om eens bij stil te staan: http://9gag.com/gag/a9dEZB1?ref=fbp

leonie -

Nice one, die van 9Gag!

Anoniem -

30 euro in de week met een totaal van drie personen =P dit komt meestal wel uit. (Lees: Heel voordelig inkopen. Wij kopen hier bijna nooit snoep/snacks van, dus echt alleen avondeten, ontbijt/lunch spul en fruit + drinken)

leonie -

Wow, knap vind ik dit!! Eet je wel veel vers?

Karlijn -

Ik ben bang dat het bij mijzelf toch wel neer komt op 30 tot 50,- per week, soms 20,-. Maar dat wisselt haha, ik ben gewoon verslaafd aan Bonus boodschappen xD. Hoewel ik wel probeer te letten op wat ik al op voorraad heb enz. Mr ok, als het niet veel interessants voor mij in de Bonus is, geef ik ook minder uit. Maar ik heb elke week sowieso brood en vers fruit nodig, de rest wisselt. Ik kook meestal voor mezelf en woon op kamers, dus in het weekend eet ik vaak bij mn ouders haha.

leonie -

Goeie verslaving hoor; steeds bonus boodschappen doen 😉

Menno Poelen -

Ik reserveer altijd €50,- per week voor boodschappen, voor 1 persoon. Dit is inclusief alles dus ook schoonmaakmiddelen, wasmiddelen, wc-papier etc. Misschien een paar tips voor anderen waardoor ik het met € 50,- prima red;

– Probeer altijd te kijken naar wat net die week in de aanbieding is en pas hier je eten op aan.
– Haal verse groente en/of fruit op de markt (of in mijn geval een Turkse supermarkt om de hoek in plaats van de Appie).
– Maak altijd een lijstje met alleen de dingen die je nodig hebt voor je boodschappen gaat doen, en hou je hier ook aan.
– Probeer 1 á 2 keer per week boodschappen te doen voor de hele week, niet dagelijks.
– (Dure) artikelen als wasmiddelen zijn eens in de zoveel tijd scherp in de aanbieding, sla huishoudelijke artikelen gelijk in als deze in de aanbieding zijn. Deze artikelen buiten de aanbiedingen om kopen is echt onnodig.

Succes allemaal 😉

leonie -

Lijstje maak ik inderdaad ook altijd! Anders ben ik echt reddeloos in de super.

Anoniem -

Ik moet het doen met een krap budget dus ik geef ongeveer 25-30 euro per week uit, voor 1 persoon. Dat is inclusief schoonmaakmiddelen, toiletpapier, e.d.
Ik eet veel kip en niet elke vlees om geld te besparen. Als kipfilet of gehakt in de aanbieding is, koop ik meteen een kilo en vries dat in. Verder eet ik veel pasta en rijst.

Anoniem -

Elke avond wil ik lekker eten koken, ik ben dus ook zo'n 70euro per week uit aan eten en een lekker wijntje! Vanavond deze heerlijke pasta gemaakt, alleen wat ingrediënten vervangen. Tagliatelle i.p.v speltpasta, kip i.p.v zalm en nog ui en cherry tomaatjes toegevoegd en voor de rest natuurlijk gewoon kruidenkaas, peper en spinazie, zeker voor herhaling vatbaar! En niet te duur natuurlijk;)

leonie -

Goeie variatie! Blij dat het lekker was 😀

Anoniem -

Probeer vaak wel biologische dingetjes er tussen uit te pikken, dus wel iets duurder. Maar verder leef ik ook op AH Bonus aanbiedingen haha. Per boodschapsessie ongeveer 10/15 euro voor 1 persoon, en dat ongeveer 2 keer per week, soms wat minder (weekend = thuis eten!)

Anoniem -

Ik ben ongeveer 20 euro per week kwijt voor 1 persoon aan 'leven', dus eten, schoonmaken, snoepen, persoonlijke hygiëne, etc. Ik let er ook wel heel erg op.
Aan het begin van de week koop ik een kilo vlees van iets en maak daar de hele week verschillende gerechten van. Dus de ene week alleen kipgerechten, dan een week allerlei gehakt gerechten, etc. Dit vooral omdat ik geen vriezer heb..
En natuurlijk in de supermarkt spullen in de aanbieding + op de datum kopen zorgt voor veel besparingen.

En in de tentamenweek ben ik ongeveer 5-10 euro meer kwijt, omdat ik dan aan mijn bakverslaving toe geef om stress te ontladen :$

leonie -

Hahahaha dat laatste vind ik grappig :p ik zat in mijn scriptieperiode echt op een chips-dieet; stond er mee op en ging er mee naar bed

Lieneke -

Ik shop veel bij de Lidl, de groenten zijn daar over het algemeen heel goed, dus haal ik ook altijd meteen voor een hele week. Ik woon alleen, en wat ik vaak doe is meerdere recepten met dezelfde ingredienten maken. Met een grote courgette kan ik dan 3 verschillende gerechten maken (pasta, couscous, groene curry, salade, enz.) door het aan te vullen met bijv. tomaten, paprikatrio, champignons. Vlees koop ik altijd in grootverpakkingen zodat ik 3 zakjes kan invriezen, en dus weer voor 3 avonden vlees in huis heb. Daarnaast doe ik vaak een avondje lekker makkelijk diepvriespizza (die van de lidl zijn lekker én goedkoop), waardoor ik voor 1 week boodschappen maximaal €25,- kwijt ben. Doordat ik een paar favoriete recepten heb, eet ik eigenlijk altijd waar ik zin in heb zonder dat ik ervoor hoef krom te liggen! Nog een tip, ik maak veel sauzen met goedkope basisproducten zoals: creme fraiche, room, tomatenpuree, soya- of ketjapsaus, waardoor het naast goedkoop ook nog eens vrij blijft van allerlei conserveringsmiddelen, geur- kleur- en smaakstoffen, en het zeker niet minder smaakt!

Anoniem -

Ik geef waarschijnlijk iets van 45 euro uit in de week, maar als ik bijvoorbeeld bij mijn ouders eet in het weekend is dit maar 30!

Anoniem -

Je kan ook een aardappelsalade maken voor meatfree monday met de aardappeltjes, peterselie, dille, komkommer, roomkaas als je die over hebt en evt courgette en zomgedroogde tomaatjes 🙂 Idee?

leonie -

Goed idee! Had ik heel goed kunnen doen maar heb al iets anders gemaakt.. Bedankt voor je reactie!

Bespaarstudent -

30-40 euro in de week voor mijzelf alleen ongeveer. Maar ik bak ook regelmatig taart/koek/cake/muffins etc.

Anoniem -

Ik ga binnenkort op mezelf wonen en ben erg blij om te zien dat het dus heel goed mogelijk is om voor weinig geld alle boodschappen in huis te kunnen halen!

Anoniem -

Ik denk dat ik rond de €100 uit geef voor 2 personen. Eigenlijk meer voor 3, mijn vriend eet ontzettend veel. Het is voor hem vrij normaal om 2 a 3 borden te pakken!

leonie -

Zo denk ik dat ik mezelf ook wel bijna voor 2 personen kan rekenen wat avondeten betreft..

Anoniem -

Ik pin aan het begin van de maand 120-130 euro: hiermee moet ik het doen qua eten van mezelf. Wel eet ik sowieso 2x per week ergens anders.

Anoniem -

Voor 1 maaltijd ben ik al heel snel 30 euro kwijt. Mijn goedkoopste keer koken was zo'n 18 euro. Natuurlijk is dit wel voor 12 man inclusief dessert. Maar dat is alleen nog maar eten als we dan weer eens een keer koffie nodig hebben en misschien nog wat algemene spullen kan het zo maar zijn dat de kassajuffrouw 64,38 zegt…

leonie -

Hahaha wow ik dacht 30 euro voor 2 personen?! Die neemt 't er flink van! Maar ik las verkeerd ;). 30 eu op 12 personen doe je heel netjes! Is het niet moeilijk om voor zoveel mensen tegelijk te koken?

Anoniem -

35/40 euro per week voor 2 personen incl schoonmaakzooi en wcpapier enzo. Vlees in de aanbieding kopen, fruit op de markt etc. Ik maak van sommige dingen (rijstgerechten etc, zoals nasi), ook altijd meer, nasi uit de vriezer en dan opbakken is gewoon 10 keer lekkerder dan net gemaakte nasi haha.

leonie -

Whauw goed budget!

Lotte van Weezel -

Momenteel ben ik ook aan het 'bezuinigen' op mijn etenskosten. Dus proberen de restjes altijd op te maken en wat minder geld aan boodschappen te besteden. Afgelopen week heb ik ongeveer 35 euro opgemaakt, waarvan ik 1 keer samen gegeten heb (de rest alleen). Daar zit dan wel een AH Maaltijdsalade bij van 5 euro toen ik een keer moest werken, dus dat loopt meteen op!
Ik probeer daarentegen niet erg te bezuinigen op lekker eten, dus maak nog steeds de dingen die ik lekker vind!

leonie -

Dat laatste klinkt mij goed in de oren 😀 ik ga ook kijken hoe lang ik t vol hou om echt zuinig te doen. Ik hou zo van lekker eten en elke dag iets nieuws maken..

Anoniem -

Ik zorg er ten eerste voor dat ik altijd rijst, pasta, noedels of aardappelen in huis heb. Op maandag verzin ik wat ik de hele week ga eten. Ik laat altijd een of twee dagen blanco, omdat ik ook wel eens ergens anders eet, en omdat ik soms restjes opwarm. Bij Lidl haal ik schoonmaakmiddelen, toiletpapier, vlees, beleg, et cetera. De rest koop ik bij andere supermarkten, omdat ik bepaalde dingen daar lekkerder vind of omdat de verpakkingen kleiner zijn (ik woon alleen). En ik heb gemerkt dat de groenten en fruit bij Lidl relatief kort houdbaar zijn, dus ik koop niet te veel in een keer. Maar dat is mijn ervaring. Ik besteed ongeveer vijftig euro per week, en dat is inclusief schoonmaak- en toiletartikelen en dingen als koekjes en chips.

leonie -

Goed om te weten dat de Lidl groentes misschien minder lang goed blijven! Rijst en pasta etc. heb ik ook altijd in huis!

Linda -

Hmm, inderdaad misschien niet zo handig die korte houdbaarheid maar wellicht wel minder bestrijdingsmiddelen gebruikt? Mijn vader heeft een bio-groententuin en die groenten moet ik zo snel mogelijk verwerken want ze blijven lang niet zo goed als in de supermarkt. Als iemand hier meer over weet, hoor ik het graag ! 😀 Oh, ik vond nog een artikeltje waaruit blijkt dat Lidl de schoonste groenten heeft: http://kassa.vara.nl/tv/afspeelpagina/fragment/bestrijdingsmiddelen-op-groente-en-fruit-erg-of-niet/speel/1/

Anoniem -

Ik geef voor je 2 personen ong 45 per week uit. Doe tegenwoordig boodschappen bij de Lidl en dat scheelt enorm!

leonie -

Wow wat goedkoop! Vries je veel in of eet je vaak hetzelfde?

Anoniem -

Ongeveer 80-90 per week voor twee personen inclusief alle boodschappen zoals huishoudproducten en tandpasta etc. Kook niet super speciaal, maar wel met goede en verantwoorde producten zoals biologisch(e) vlees en zuivel. Als er vaak bezoek langskomt wordt het wel lastig qua budget, maar voor dagelijkse boodschappen heel goed te doen.

Nicole | Coco Gold -

Wat leuk om al die reacties te lezen! Het valt me op dat mensen best veel geld uitgeven aan eten. Heb zelf een keer op mijn blog de 10 euro challenge gedaan: een week lang ontbijt en avondeten van 10 euro en dat ging me goed af.
Het scheelt wel dat ik geen lunch voor mezelf hoef te kopen en dat ik in het weekend gewoon bij mijn ouders eet. Ik ben meestal zo'n 20 euro kwijt per week aan ontbijt en avondeten en ook tussendoortjes zoals fruit en koekjes. Ik kijk gewoon altijd wat er in de aanbieding is en heb altijd hele voorraden in huis, haha!

leonie -

Wow 10 euro!! Ik zou echt uithongeren:p maar ben inmiddels dan ook al behoorlijk verwend :p

Anoniem -

Super knap! Hoe doe je dat? 20 eu uitgeven en ook nog hele voorraden in huis hebben? Wil ik ook!! 🙂

Nicole | Coco Gold -

Haha! Ik heb mezelf niet eens uitgehongerd, had genoeg te eten! 😉
En hoe ik dat doe? Tja.. het is met de paplepel in gegoten om op de centjes te letten. De enige supermarkt bij mij in de buurt is de AH en daar koop ik alles in de bonus. Als kip in de bonus is, koop ik dat en vries ik het in. Als sperzieboontjes in de aanbieding zijn, koop ik die en maak ik er twee verschillende gerechten van.
Kook vaak hetzelfde voor twee dagen, dat scheelt ook heel erg in de kosten.
Voor de rest koop ik ook van alles de goedkoopste variant die ik kan vinden, Euroshopper (en nu dus AH Basic) is mijn beste vriend! Deze week was ik maar 12 euro aan boodschappen kwijt, yay!

Anoniem -

Ik (de persoon van de 20/25 euro per week) koop inderdaad ook groente en fruit en yoghurt e.d. bij de Lidl. Scheelt denk wel echt =). En als ik een keer vlees of vis haal, maak ik inderdaad ook altijd porties en vries een gedeelte in.

marloes. -

Ik ben per week voor 1 persoon ongeveer 15-20 euro aan boodschappen kwijt. Ik koop voornamelijk groentes enz bij de lidl omdat het daar gewoon heerlijk goedkoop is en verder meeste bij de c1000 en kijk ik vaak naar wat er in de aanbieding is.
Maar ik koop vaak grote verpakkingen (bijv. kipfilet) en daarvan vries is dan gewoon meerendeel in voor een volgende keer!

Ingrid -

Zo rond de 70 euro voor twee personen en een hond (onze hond eet vers vlees, zo'n 7 euro per week). Wij eten zelf weinig vlees en halen onze groente/fruit op de markt. In die 70 euro zit dan eten/drinken/schoonmaakartikelen/tandpasta e.d.

Kelly -

Ik wou dat ik kon leven van 25 euro in de week 🙁 ik geef gemiddeld 50 euro per week uit aan alles (dus ontbijt, lunch, avondeten, wijn, tussendoortjes, huishoudproducten enz) en dat is voornamelijk voor mezelf, maar mijn vriend eet hier meestal 1 a 2x per week ook mee. Ik maak hiermee wel vaak extra porties, die ik in de diepvries stop voor als ik geen geld meer heb, maar dan wel (diepvries)maaltijden klaar heb liggen 🙂
Ik heb ook nieuw systeem dat ik 50 euro pin op maandag en het daar dan ook gewoon mee moet doen.

leonie -

Slim! Dit 50 euro pinnen ga ik ook doen!

Tessa -

Dit deed ik ook altijd, erg handig en werkt super! Inmiddels woon ik weer thuis en support ik mijn moeder of vriend met de boodschappen, ligt eraan waar ik eet.

Anoniem -

Ik geef ongeveer 50 euro per week uit voor twee personen. We letter er heel erg op en 50 euro lukt makkelijk. We eten dan ook nog eens clean.

Anoniem -

Ik leef een jaar in IJsland (duur land) en ik red het met 60 euro per week voor alle eten.

femke -

Ik denk dat ik 60 euro per week uitgeef aan eten, tenzij ik buiten de deur een keertje eet of wat laat bezorgen. Dit is meestal voor 1 persoon. Als ik met een ander eet dan is het goedkoper want dan doen we 50/50. Overigens is die 60 euro inclusief ontbijt/lunch boodschappen en eet ik vrijdag t/m zondag avond bij mijn ouders.. Best veel geld dus eigenlijk :p

Anoniem -

Twintig á vijfentwintig euro per week. Maar ik eet haast geen vlees en in het weekend eet ik vaak ergens anders dus eigenlijk is dat voor vijf dagen ;).

Anoniem -

Voor 1 persoon is dat, nog even voor de duidelijkheid. Haha!

Anoniem -

Ongeveer 70 euro per week voor 2 personen. Wij proberen er toch wel op te letten. Op zondag kijk ik meestal welk vlees die week in reclame staat enz… en dan gebruik ik dit als basis voor ons weekmenu 🙂 (als ik dit niet doe, weet ik echt nooit 's avonds wat koken :p)

cheyenne -

ik vind het wel lekker klinken! speltpasta is een goeie, dat heb ik al een tijdje niet meer gehad.
xo, cheyenne

Anoniem -

Voor mezelf, dus 1 persoon, geef ik ongeveer 50-70 euro per week uit aan boodschappen (dus dat is in principe wel alles, eten + schoonmaak etc, maar in de praktijk gaat t voornamelijk op aan eten). Ik eet wel vrij veel, maar niet heel erg duur- als ik meer geld had zou ik ook iets meer uitgeven denk ik.

Reageer ook